W ramach realizacji projektu „W krainie baśni i bajek” zaprosiliśmy do współpracy rodziców. Mama Zuzi przeczytała dzieciom baśń pt. „Wróżki”. Słuchały jak zaczarowane. Z zaangażowaniem układały puzzle –zdania, zawierające główny morał zawarty w baśni: „Nigdy nie odmawiaj pomocy, należy do każdego odnosić się z szacunkiem i uprzejmością”. Na koniec wspólnie wykonaliśmy książeczkę złożoną z ilustracji plastycznych namalowanych przez dzieci.
Wraz ze zbliżającą się wiosną rozpoczęliśmy pierwsze
wiosenne hodowle fasoli i cebuli. Wszystko wyrosło wspaniale.
Najdłuższą fasolkę miał Antoś oraz Sara. Szczypiorek zaś będzie
doskonały do kanapek.
Co tydzień na zajęciach z edukacji technicznej dzieci wykonują nowe prace.
Oto niektóre z nich: kubki, czapki i statki z papieru, kolorowe kwiatki,
królewskie korony, wiosennestokrotki i pszczółki.
W piątek w klasie II – III w ramach realizującego projektu „Zdrowe odżywianie to podstawa” uczniowie poznawali kolejne zdrowe warzywo, dowiedzieli się, że pomidorki są bardzo ważne dla naszego zdrowia, gdyż zawierają wiele cennych witamin Na plakacie umieszczono różne interesujące wiadomości na temat pomidorów, które wcześniej uczniowie przygotowali w domu.
W czwartek w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Był to dzień bardzo oczekiwany przez wszystkie dzieci. Wszyscy przy dźwiękach DJ Wilu świetnie się bawili. Dzięki rodzicom, którzy przygotowali poczęstunek, dzieci mogły posilić się, aby mieć siłę do zabawy.
Informujemy, że rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 do Publicznego Przedszkola, które funkcjonuje w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Nowym Siole, Nowe Sioło 103A. Zapisów dzieci urodzonych w latach 2013-2016 można dokonywać od 25 lutego do 15 marca 2019r.
Przedszkole funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 do 15.30. Oprócz realizacji zajęć z wychowania przedszkolnego dzieci uczą się języka angielskiego oraz uczestniczą w lekcjach religii. Przedszkole jest bezpłatne, jedynie rodzice finansują śniadanie i obiad za te dni, w których dziecko rzeczywiście jest w przedszkolu. Na dzień dzisiejszy stawka za śniadanie wynosi 1,50 zł i za obiad 5,50 zł. Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej mogą wnioskować do Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszanowie o refundację kosztów obiadu.
Dzień otwarty w naszym przedszkolu jest 12 marca 2019r. w godz. 10.00-12.00. Zapraszamy Rodziców ze swoim dzieckiem do zapoznania się z naszą placówką. Prosimy zabrać ze sobą obuwie na zmianę.
Kontakt do szkoły: 166311010, 519642622
PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE W KOŚCIELE W NOWYM SIOLE
W świątecznej atmosferze, w Święto Trzech Króli odbyło się przedstawienie jasełkowe w tutejszym kościele dla mieszkańców wsi. Do małych aktorów po raz pierwszy przyłączyli się również rodzice: pani z KGW , Trzej Królowie z darami dla dzieciątka, Herod i Herodowa, Dworzanie, Diabeł, Śmierć, Strażak, Policjantka, Lekarz i Pielęgniarka oraz Narrator. Zaprezentowany występ bardzo się wszystkim podobał.
„Jasełka w Nowym Siole
Ponad 60 aktorów wystąpiło w spektaklu
Nowe Sioło zaskoczyło wszystkich.
Przygotowania trwały od listopada, a na scenie wystąpiło 46 dzieci ze szkoły i przedszkola oraz 15rodziców.Wśród aktorów był też sołtys miejscowości Wojciech Nieckarz, który wcielił się w rolę jednego z trzech króli. Próby z dziećmi trwały w ciągu dnia, a z rodzicami wieczorami, po pracy – opowiada dyrektor szkoły w Nowym Siole, a zarazem pomysłodawczyni wystawienia jasełek – Marzena Rejman. Obecna na przedstawieniu Helena Mazurek z Niemstowa chwaliła organizatorów za bardzo nowatorskie i innowacyjne podejście. Burmistrz Zdzisław Zadworny chwali mieszkańców za organizację i zaangażowanie lokalnej społeczności. Spektakl jasełkowy oglądało ponad 200 osób zebranych na niedzielnej mszy” –taki artykuł o jasełkach bożonarodzeniowych został umieszczony w lokalnej gazecie „Nad Brusienką”.
W tym świątecznym nastroju przy ogólnej akceptacji wszystkich aktorów p. dyrektor zorganizowała dodatkowo wyjazdy z jasełkami do Kościoła w Chotylubiu, Bruśnie oraz w Cieszanowie. Wszędzie cieszyły się one ogromnym uznaniem.
W naszej szkole pojawił się interesujący gość, który pokazał naszym uczniom różnorodne sztuczki. Iluzjonista sprawiał, że wybrane przedmioty znikały lub zmieniały swoje miejsce położenia. Wyczarowywał nowe rzeczy lub sprawiał, że zamieniały się w inne. Dzieci podziwiały pokaz z wielkim zdziwieniem. Swoimi sztuczkami oczarował wszystkich uczniów zarówno tych najmłodszych, jak i również tych starszych.
Święta Bożego Narodzenie to czas kiedy wszyscy są blisko siebie, panuje magiczny nastrój, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Uczniowie naszej szkoły,
jak co roku godnie uczcili te święta. 20 grudnia 2018 roku przedstawili wspaniałe „ Jasełka” wykonane pod kierunkiem p. dyrektor Marzeny Rejman. Po raz pierwszy do jasełek przyłączyli się również rodzice: pani z KGW oraz Trzej Królowie z darami dla dzieciątka.Zaprezentowany występ wprowadził uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój.
Po części artystycznej pani dyrektor podziękowała artystom , nie zapomniała także
o ciepłych słowach i życzeniach, które skierowała do wszystkich z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Po życzeniach ks. proboszcz Mieczysław Kaciuba wspólnie z dziećmi, rodzicami, nauczycielami i pracownikami szkoły odmówił modlitwę i pobłogosławił uczestników spotkania. Na koniec wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Było bardzo miło i świątecznie.
W środę 19.12.uczniowie klas I – IV wraz z wychowawczyniami odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Cieszanowie. Odwiedziny wpisywały się w realizację projektu edukacyjnego „W krainie baśni i bajek” realizowanego w tym roku szkolnym w klasie I. Celem głównym projektu jestrozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów i indywidualnych zainteresowań, wyrabianie i pogłębianie u uczniów nawyku czytania.
Spotkanie było bardzo ciekawe. Na początku Pani bibliotekarka oprowadziła dzieci po bibliotece: pokazała kącik dla dzieci, dział książki mówionej dla dzieci i dorosłych, księgozbiory dla dzieci starszych i dorosłych, czytelnię, stanowiska pracy bibliotekarzy, pracownię multimedialną. Omówiła formalności związane z zapisem czytelnika oraz wyjaśniła, czym są karty czytelnika i karty książek, oraz do czego służą katalogi.
Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe w grupach:
I „Zgadnij jaka to baśń” -rozpoznaje bohaterów najpopularniejszych bajek, rozwiązywanie treści zagadek, wykonywanie baśniowych zadań,
II Zajęcia w pracowni Orange- poznawanie zasad kodowania, zajęcia z robotami edukacyjnymi.
Klasa I mogła również skorzystać z Sali zabaw „Bajkolandii”, co bardzo im się podobało.
Na zakończenie obejrzeliśmy również w holu bibliotecznym przestrzenną wizualizację przyszłości zamkniętą w tekturowych pudełkach, do których można zajrzeć przez niewielki otwór smartfona. Podsumowując: spotkanie było bardzo udane i sprawiło dzieciom mnóstwo radości.
W grudniu klasa I w ramach realizacji projektu „” przygotowała inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Kwoka”. Uczniowie samodzielnie wykonali maski do przedstawienia, z zaangażowaniem uczyli się ról. Na występ zaprosili swoich rodziców oraz najmłodszych kolegów z przedszkola. Inscenizacja wszystkim się podobała, o czym świadczyły gromkie brawa. Gratulujemy uczniom odwagi i kreatywności.
Nasza szkoła uczestniczy w akcji "Razem na Święta"